Jó kommunikációs készséggel rendelkező, precíz, önállóan is remekül boldoguló csapatjátékosként állást keresel? Nem vagy egyedül! Megmutatjuk, melyek azok a tiltólistás szavak a CV-ben, amelyek elkerülésével és megfelelő helyettesítésével kitűnhetsz a sablonos önéletrajzok tömegéből!
Korábban többször is írtunk már arról, mire érdemes figyelned önéletrajzíráskor – például, hogy tanácsos-e önéletrajz sablonokat használni, vagy, hogy milyen a jó formai felépítése egy modern CV-nek. Most azonban jöjjenek azok a tiltólistás szavak, amelyek sokszor inkább öngólt jelentenek az önéletrajzod elkészítésénél, mert nemcsak unalmasak és elcsépeltek, hanem egyáltalán nem világítanak rá az állásra pályázó igazi képességeire.
Ezeket a szavakat tehát inkább NE használd az önéletrajzodban:
- kiváló problémamegoldó készség:
Problémákat megoldani még mindig dicsérendőbb, mint gyártani, ugyanakkor alátámasztás nélkül ez a skill nem túl meggyőző. Az egyes pozíciók felsorolásánál térj ki rá, milyen projektek során segített ez a készséged, milyen váratlan helyzeteket oldottál meg sikerrel.
- xy tevékenység szervezése, támogatása:
Ez pontosan úgy hangzik, mintha a semmit akarnád feltunningolni. Légy őszinte és konkrét! Térj ki arra, hogy a szervezés melyik fázisában vettél részt, és mik voltak a konkrét feladataid. A támogatásra ugyanez vonatkozik: a munkaadót az érdekli, hogy milyen lépésekkel támogattad a folyamatot, és, hogy miként járultál hozzá a cég hatékonyságához.
- xy tevékenység nyomon követése:
Rendben Columbo, tisztázzuk! Meddig követed nyomon az adott folyamatot? És milyen rendszereket használsz ehhez?
- jó csapatjátékos:
A tucatszó helyett írd le konkrétan, hányan dolgoztatok egy adott sikerprojekten, hogyan osztottátok fel a feladatokat, valamint, hogy mi volt az egyéni felelősséged. Ha volt elakadás a csapatmunkában, és ezt te oldottad meg, mindenképpen térj ki rá!
- szorgalmas:
Akárcsak a problémamegoldó készséget, ezt a tulajdonságodat is nehezen tudod igazolni, anélkül pedig üres frázis. Inkább hozz fel példát arra, te hogyan értelmezed a szorgalmas munkát! Hajlandó vagy extra projektekért nyúlni, hogy fejlődj? Képes vagy tartani a szűk határidőket is, esetleg egyszerre több feladaton tudsz dolgozni hatékonyan?
- precíz:
Ez egy olyan tulajdonság, amiről már akár az önéletrajz is árulkodhat, vegyük például a helyesírást. Éppen ezért felesleges ezt kiemelned, pláne, ha a HR-es ezután talál 1-2 elütést…
Még néhány szó, amit érdemes mellőznöd:
- felelősségteljes
- céltudatos
- emberközpontú
- sikerorientált, ügyfélorientált
- nagy tapasztalattal rendelkező
- megbízható
Van még egy lehetőséged arra, hogy elkerüld a sablonokat: csatolj egy ütős motivációs levelet, amelyben kifejtheted, és példákkal támaszthatod alá ezeket a készségeidet!
Szeretnéd, hogy Messengeren keresztül értesítsünk a legfrissebb cikkekről? Akkor ne felejts el feliratkozni!